מעבדת מחשבים

מעבדת מחשבים


בתקופה שבה אנו חיים כמעט בלתי אפשרי למצוא בית או משפחה שאין בהם לפחות מחשב אחד. מחשב נייח או נייד, מדפסת, מצלמת אינטרנט, רמקולים, מיקרופון או סוגים שונים של תוכנות לסיוע ולתפקוד מהיר ותקין של כל מי שעושה שימוש על בסיס קבוע במחשב. כמו בכל מכשיר חשמלי - גם המחשבים מכל הסוגים עלולים להתקלקל, להתבלות או עלול להיווצר מצב שיש בהם תקלות, פגמים או שהגיע הזמן להחליפם בחדשים וחדישים יותר. במקרים אלה יש לפנות אל מעבדת מחשבים קרובה כדי לקבל עזרה וסיוע.


מעבדת מחשבים יכולה להציע שירותים רבים הקשורים בתיקון, שדרוג או תפעול מחשבים וציוד היקפי. ישנן מעבדות שבהן גם ניתן לרכוש חלקי חילוף או רכיבים שונים למחשבים כדי שנייה ובכך לחסוך כסף רב. במעבדה יהיה ציוד אשר באמצעותו אפשר יהיה להבין ולאבחן איזו תקלה קרתה במחשב וכיצד הכי טוב וכדאי לתקן אותה. למשל, כאשר המחשב אינו נדלק ללקוח אין שום אפשרות להבין מה קרה ובמעבדת המחשבים אפשר יהיה לחבר את המחשב הכבוי לאביזרים ומכשירים שבעזרתם אפשר יהיה להבין מה השתבש.

מעבדת מחשבים והשירותים שמציעה:


כאמור - השירות המרכזי של מעבדת מחשבים היא תיקון של מחשבים מקולקלים. מחשבים אלה יכולים להיות מחשבים נייחים או מחשבים ניידים והתיקונים יוצעו גם למסכים, מדפסות או רכיבים פנימיים של המחשב. מלבד בתיקונים במעבדה אפשר יהיה לשדרג את הכוננים או את המפרט הטכני של המחשב ובכך להפוך אותו לטוב יותר וחזק יותר. במעבדה ניתן להוסיף כרטיסים או רכיבים שלא מותקנים במחשב וכך לשפר את הביצועים שלו ואת נוחות העבודה והתפעול שלו.


מלבד המעבדה עצמה, יהיה אזור קבלת קהל שאליו יגיע הלקוחות ושם גם יוצעו אביזרים שונים למכירה - עכברים ומקלדות, ראשי דיו למדפסות, מדפסות או מכונות צילום וגם כוננים חיצוניים או אביזרי זיכרון ניידים. במילים אחרות אפשר לומר שהייעוד של המעבדה אולי הוא תיקון ושדרוג מחשבים אך בעצם ניתן לקבל שם שלל שירותים שהלקוח עשוי להזדקק להם וכך ישיג את כל מבוקשו במקום אחד ולא יצטרך לכתת רגליו בין כמה וכמה מקומות, חנויות או מעבדות אחרות.

מעבדת מחשבים-מתי להגיע?


ראשית - יש להגיע אל מעבדת המחשבים כאשר המחשב אינו עובד ויש בו תקלה או פגם. כדאי להתקשר קודם להגעה על מנת לוודא שהמעבדה פתוחה לקהל ויש מי שיקבל את הלקוח. לא כדאי לסחוב את המחשב עד למעבדה ולגלות שהיא סגורה. בנוסף כדאי להגיע אל המעבדה כאשר מרגישים שרוצים לשאול שאלות או שרוצים להתייעץ בנוגע לרכישה עתידית של מחשב או רכיבים כלשהם. סיבה נוספת ולא פחות חשובה להגיע אל המעבדה היא צורך ברכישת רכיב מסוים בנוחות וקרוב לבית מבלי לנסוע רחוק.שירותי מעבדה וטכנאים עד בית הלקוח